Új MonoTop® csökkentett ökológiai lábnyomú betonjavító habarcs rendszer a Sikától
A Sika a világ minden táján, így Magyarországon is egyre nagyobb mértékben törekszik arra, hogy a nagyobb teljesítmény mellett új termékei járuljanak hozzá a fenntarthatóbb fejlődéshez, a környezeti hatások csökkentéséhez. Ez különösen igaz a szakemberek körében a széles porfoliót átölelő betonjavító és betonszerkezet javító Sika anyagrendszer esetében. A cég a korábbi MonoTop®-910N, 412N és 723 N termékeit felváltja olyan újakkal, melyek optimális kombinációját jelentik a fenntarthatóságnak és a magasabb műszaki teljesítménynek.
A fejlesztés során az egyszerűbb használat, a tartósság, az esztétika, a termék kompatibilitás és a költséghatékonyság szem előtt tartásával születtek meg a Monotop-412N®-t felváltó Sika MonoTop®-4012, a Sika MonoTop®-723N utódja a Sika MonoTop®-3020 és igazi újdonságként a MonoTop®-910-et lecserélő MonoTop®-1010. A fejlesztők célja az volt, hogy a korábbi termékekhez képest a beton korrozió, szerkezeti sérülések, vízbeszivárgás, szeizmikus aktivitás, reaktív adalékanyag miatti károsodó javítások, hosszab életartalmúak legyenek, a szerkezetek tartósságát maximalizálják.
A Sika MonoTop® csökkentett ökológiai lábnyomú betonjavító habarcs rendszer
A korábbi SikaMonoTop®-910 utódja a Sika MonoTop®-1010 alacsony szén-dioxid kibocsátású tapadóhíd és korrózióvédelmi bevonat egyben. Tartósabb korrózióvédelmi hatását annak köszönheti, hogy korróziógátlók olyan kombinációját tartalmazza, mely rendkívüli ellenálló képességet eredményez vízpára és klorid behatolásával szemben, így fokozott védelmet biztosít az acélbetétek számára, még agresszív környezetben is. Ezt a vízpára és szén-dioxid diffúziós ellenállási tényezővel mérik, mely kb. 30%-os javulást mutat a hasonló cementbázisú habarcsokhoz képest. Kiváló tapadást biztosít, valamint extrém feldolgozási körülmények esetén felhasználható alapozóként, pl. aktív dinamikus terhelés esetén.
A korábbi Sika MonoTop-412N®-t felváltó Sika MonoTop®-4012 javítóhabarcs betonhibák kijavításánál, szerkezeti integritás helyreállításánál járul hozzá a tartósság növeléséhez, a megjelenés javításához, a szerkezet élettartalmának meghosszabbításához.
MSZ EN 1504-3 szabvány szerinti R4 osztály érhető el vele.
Ez a nagyteljesítményű szerkezeti és nem szerkezeti betonjavító habarcs is egyedülálló előnyöket kínál más, hasonló betonjavító habarcsokhoz képest:
Feldolgozható nagy rétegvastagságban, akár 120 mm egy rétegben, így kézi- és gépi szórással végzett feldolgozás esetén is elkerülhető a rétegek közötti várakozási idő és munkaidő takarítható meg
alkalmas aktív dinamikus terhelés alatti javításhoz kézi- és gépi szórással végzett feldolgozás esetén bel- és kültéri függőleges, fej feletti és vízszintes felületeknél
szulfátoknak ellenálló, tartós megoldást biztosít még zord ipari környezetben is, mivel cement és más adalékanyagok megfelelő kombinációjából fejlesztették ki
A Portland cement pernyével való helyettesítése révén a Sika MonoTop®-4012 csökkentett ökológiai lábnyommal rendelkezik. Az általános cementbázisú betonjavító habarcshoz képest a Sika MonoTop®-4012 kb. 15%-kal alacsonyabb globális felmelegedési potenciált (GWP) mutat. Ez egy 25 kg-os zsák esetén kb. 3,5 kg-mal kevesebb szén-dioxid kibocsátást jelent.
A Sika MonoTop®-4012 a laboratóriumi vizsgálatok alapján erősen csökkentett porképződéssel (kb. 70%) rendelkezik az általános cementbázisú betonjavító habarcsokhoz képest, ami egyedülálló a piacon jelenleg elérhető termékek között.
A Sika MonoTop®-4012 a Sika LEED termékportfólió része és megfelel a három LEED v4 kredit követelményeinek
Professzionális jellegét bizonyítja az is, hogy a betonjavító habarcs kiemelkedő műszaki teljesítményt nyújtott a Német Vasbeton Bizottság (DAfStb) által kibocsátott "Beton épületelemek védelme és fenntartása" irányelv szerint végzett, dinamikus terhelés alatt végzett javítások vizsgálata során.
Sika MonoTop®-3020, A Sika MonoTop®-723N utódja, nagyteljesítményű és fenntartható, szerkezeti és nem szerkezeti kiegyenlítő- és simítóhabarcs. Ezt a kiegyenlítő- és simítóhabarcsot úgy fejlesztették ki, hogy a lehető legkisebb erőfeszítéssel a legnagyobb teljesítményt lehessen elérni. Előnyei:
alacsony repedésérzékenység
kiváló simító képesség
nagyfokú védelemCO2 behatolással szemben
alacsony ökológiai lábnyom
csökkentett porképződés
A Sika MonoTop®-3020 habarccsal repedésmentes felület érhető el, így növelhető a javítás tartóssága. Ez az alapvető tulajdonság meghosszabbítja a szerkezet élettartamát
szulfátoknak ellenálló, tartós megoldást biztosít még zord ipari környezetben is, mivel cement és más adalékanyagok megfelelő kombinációjából fejlesztették
esztétikus megjelenés, nincs szükség fedőbevonatra. Sima felületet eredményez a habarcs gyártása során alkalmazott szemeloszlási görbének köszönhetően. Ezt a felületet ki lehet tenni a környezet hatásának további fedőbevonat feldolgozása nélkül
A Portland cement pernyével való helyettesítése révén a Sika MonoTop®-3020 csökkentett ökológiai lábnyommal rendelkezik. A referencia cementbázisú betonjavító habarcshoz képest a Sika MonoTop®-3020 kb. 15%-kal alacsonyabb globális felmelegedési potenciált (GWP) mutat. Ez egy 25 kg-os zsák esetén kb. 3,5 kg-mal kevesebb szén-dioxid kibocsátást jelent.
laboratóriumi vizsgálatok alapján erősen csökkentett porképződéssel (kb. 70%) rendelkezik az általános cementbázisú betonjavító habarcsokhoz képest.
A Sika MonoTop®-3020 a Sika LEED termékportfólió része és megfelel a három LEED v4 kredit követelményeinek
A Sika MonoTop®-3020 az MSZ EN 1504-3 szabvány szerinti R3 javítási osztály érhető el vele.
Kattintson az alábbi linkre, amely átvezeti a Ipari felhasználású betonszerkezet javító anyagok oldalra:
A Sikánál saját fejlesztésű szoftverrel készítik el a lapostetős épületek szélszívás elleni rögzítési tervét. Lehetőség van mind a hagyományos, mind a leterhelt, mind pedig a ragasztott technológiájú tetőszigetelés rögzítési tervének pontos elkészítésére.
Purform® márkanév alatt 2022. márciusától a Sika bevezeti újonnan kifejlesztett poliuretán technológián alapuló tömítő- és ragasztóanyag termékeit. Az új technológia növeli a poliuretán termékek fölényét mind szilárdság, mind tartósság tekintetében, valamint rendkívül alacsony monomer tartalma révén. Ez utóbbi fenntarthatóbb termékek előállítását teszi lehetővé a Sika számára, melyek megfelelnek a holnap környezetvédelmi és egészségügyi szabályozásainak.
Minden munkánál meg kell találni a legmegfelelőbb vízszigetelési rétegrendet, amellyel kézben lehet tartani a víz irányítását. Ha a víz irányítása kicsúszik a kezünk közül, akkor a szerkezetekbe beszivárgó víz költséges és akár visszafordíthatatlan károkat is okozhat.
Az M85 autóút Fertőrákos csomópont - Sopron országhatár közötti Sopron elkerülő szakaszán a lehetséges nyomvonal variációk szűkössége miatt a Bécsi domb alatti alagútépítésre esett a választás. A kivitelezést az SDD Konzorcium végzi, melynek tagjai a Dömper Kft., a Subterra-Raab Kft. és a Pannon-Doprastav Kft. A kivitelezés során két egyenként 780 méter hosszú alagút kerül kialakításra. Az alagútépítés előkészítő munkálatai és régészeti feltárások 2019 tavaszán kezdődtek, míg a tényleges fejtési munkálatok 2020 novemberében indultak.
Egy szakszerűen felépített hidegburkolási rétegrendnek a professzionális vízszigetelés-, ragasztás- és tömítés mellet a professzionális fugázás is meghatározó része. Számos versenytárssal ellentétben a Sika koncepciója nem az, hogy meglévő, hagyományos, flexibilis hagyományos kötésidővel, szűkebb felhasználási területtel rendelkező fugázót alakítanak át, végeznek azon folyamatosan "ráncfelvarrásokat", hanem a fugázóhabarcsokkal szembeni műszaki elvárásokat csoportokra osztva több fugázócsaládot is kifejlesztenek.
A mechanikusan rögzített műanyaglemezes tetőszigetelési rendszereknél az egyik legfontosabb tényező a szélterhelés, ezért a tetőszigetelő lemez rögzítését úgy kell méretezni, hogy az ellenálljon a szél nyomó- és szívóhatásainak is.
A szakemberek számára a korábbiaknál áttekinthetőbb formában, tematikusabb elrendezésben áll rendelkezésre a Sika Hungária Kft. weboldala. A csatornán folyamatosan felkerülnek a hazai és nemzetközi szakmai újdonságokat bemutató filmek, szakmai kiadványok.
A Sika a világ minden táján, így Magyarországon is egyre nagyobb mértékben törekszik arra, hogy a nagyobb teljesítmény mellett új termékei járuljanak hozzá a fenntarthatóbb fejlődéshez, a környezeti hatások csökkentéséhez. Ez különösen igaz a szakemberek körében a széles porfoliót átölelő betonjavító és betonszerkezet javító Sika anyagrendszer esetében. A cég a korábbi MonoTop®-910N, 412N és 723 N termékeit felváltja olyan újakkal, melyek optimális kombinációját jelentik a fenntarthatóságnak és a magasabb műszaki teljesítménynek.
A tervezőknek egyre nehezebb a dolguk a rájuk zúduló információk rendszerezése, kiszűrése miatt, egyre több időt és energiát igényel megkülönböztetni a hasznost a feleslegestől. Ezért a SIKA egy őszi webinár-sorozat keretében a közhelyeket kerülve, az innovációra helyezve a hangsúlyt, öt rendkívül érdekes területen látja el a tervezőket a napi tervezési munkába beépíthető, aktuális információkkal. A sorozat érdekessége, hogy az innovatív megoldások ismertetése mellett, bemutatja a tervezési munkák során tapasztalt gyakran előforduló "tervezési hibákat"is.
2019 végén befejeződött a nagyszabású Tópark beruházás Törökbálint határában, melyben 300 lakás, több mint 50 ezer négyzetméternyi iroda és 15 ezer négyzetméternyi kereskedelmi egység mellett óvoda, szálloda, és konferenciaközpont épült fel, így létrehozva Magyarország legnagyobb hazai ingatlanfejlesztését, melyben a Sika több épületben is érintett volt a hazai piacon teljesen egyedülálló innovatív ragasztási technológiájával, míg a szakkivitelezést a Schal Tech kft. bonyolította.
Óbuda egyik legmodernebb ékessége, a 2018 nyarán épült Graphisoft Southpark irodatömbje már kívülről is üde színfolt Budán izgalmas, vidám megjelenésével, modern vonalaival és a tér emberléptékű, élhető beosztásával, mellyel minden arra járó figyelmét egy pillanat alatt megragadja. A komplexum fogadóépületének eleganciáját és egyediségét több díjjal is jutalmazták már, mint a Budapesti Építészeti Nívódíj és a Mies van der Rohe díj.
Amikor gyorsan kell jó döntést hozni, az információdömping inkább hátrány, mint előny. Ezért a Sika, SIKA AKADÉMIA néven a nyár folyamán könnyen érthető, gyakorlatias, online előadássorozat keretében tisztázza a helyzetet, és bemutatja a hidegburkolás során tapasztalt "elcsúszási pontokat". Június 24-én egy olyan hiánypótló bemutatót tekinthetnek meg a szakemberek, ahol kielemezzük a nagyméretű lapok és természetes kövek alkalmazásánál előforduló hibákat. Emellett ragasztástechnológiai bemutatót is láthatnak majd olyan praktikákkal, melyekkel elkerülhető a laptorlódás, vékony paláknál a hullámosodás és a kivérzés. Tapasztalataink alapján sokakat érdeklő témával foglalkozunk még a június 30-i és a július 8-i webinárokon is, a Sika szakemberei a professzionális szintű hidegburkolási rendszer építésére adnak tanácsot külön az új és a felújított teraszokra vonatkozóan.
Ismerje meg az innovatív, hosszú élettartamú SikaBit tető-és alépítményszigetelési bitumenes rendszereket! Tekintse meg a SikaBit rendszert bemutató kiadványt, győződjön meg a rendszer előnyeiről.
Az olyan mélyépítési szerkezetek, melyek agresszív talajviszonyoknak és jelentős igénybevételnek vannak kitéve, vagy amelyeknél a porszáraz belső környezet és a tartós, hosszú élettartam az elvárás, ott kulcsfontosságú egy megbízható és nagy teljesítményű vízszigetelési rendszer alkalmazása. A vízszigetelési rendszernek biztosítania kell a betonszerkezet védelmét is a talajban, és a talaj- vagy tengervízben lévő agresszív természetes anyagok és gázok esetleges káros hatásaival szemben.
Amikor a családi manufaktura ipari méretekre vált, nagy lépést tesz az üzemi körülmények folyamatosan magas szinvonalú és biztonságos fenntartása érdekében is. Ez jellemezte a békési Prevail Co Kft. anyagválasztását is új üzemének építése során. Az új üzem 4000 négyzetméteren biztonságos SIKAFLOOR 390 rendszerű műgyanta padlót kapott.
A beton tetőcserepek tulajdonképpen kisméretű előregyártott betonelemek. Legnagyobb riválisuk az égetett agyag tetőcserép. Alapvetően 2mm-es legnagyobb szemnagyságú habarcsból készülnek.
Az ügyfelek igényeit és elvárásait, a változó követelményeket és a szabályozási környezetet figyelem előtt tartva a Sika nagy hangsúlyt fektet a különböző felhasználási területek padlóbevonatainak fejlesztésére. A Sika padlóbevonati megoldásai megfelelnek az építési és a felújítási munkálatok legújabb tartóssági, terhelhetőségi, fenntarthatósági, károsanyag kibocsátási, esztétikai elvárásainak és szabványainak egyaránt.
A Sika nagy nemzetközi tapasztalattal rendelkezik az alagutak építésénél, például a svájci Gothard-alagútban a teljes technológia a Sika fővállalkozásában valósult meg. A világon egyedülálló módon itt a kitermelt kővel kellett megoldani a betonos munkákat. Ezeket a nemzetközi tapasztalatokat ültették át a hazai környezetbe.
Like all websites, eptar.hu uses cookies for better and safer operation.
More information