A nagyvárosi élet kihívásaira fókuszáltak idén a Nemzetközi VELUX Díj pályázói

A Nemzetközi VELUX Díj idei pályázói olyan innovatív építészeti és technológiai megoldásokat vonultattak fel, amelyek a napfényt az épületek legfontosabb alkotóelemévé teszik. Kreatív koncepcióik révén jobban megérthetjük, hogyan hat a természetes fény a térérzékelésünkre, és hogy a fény miért alapvető feltétele az egészséges életterek megteremtésének, különösen a sűrűn lakott nagyvárosokban. A VELUX Cégcsoport globális versenyének régiós nyerteseire már csak egy megmérettetés vár, a berlini World Architecture fesztiválon.




57 országból mintegy 600 pályamunka érkezett a 13. Nemzetközi VELUX Díjra, amelynek középpontjában idén a napfény elsődleges energia- és fényforrásként történő használata állt. Ennek megfelelően a díjpályázat mottója 2016-ban a "Holnap fénye" volt, az egyetemi hallgatók pedig két kategóriában - Természetes fény az épületekben, valamint Természetes fény-kutatások - indulhattak kreatív megoldásaikkal.



A "Természetes fény az épületekben" kategóriában olyan projekteket várt a pályázatot kiíró VELUX Cégcsoport, amelyek technológiai megoldásai maximalizálják a napfény mennyiségét az épületekben. Ehhez a pályázóknak kiemelt figyelmet kellett fordítaniuk az épület-koncepció szerkezetére, méretére, formájára, a belső elosztásra, és természetesen a nyílászárókra, illetve az árnyékolásra. Lényeges volt továbbá, hogy a koncepciók megoldásokkal szolgáljanak a nagyvárosi élet kihívásaira, azaz egészségesebb életteret biztosítsanak az ott élőknek.



A "Természetes fény-kutatások" kategóriában a pályázóknak a fény fizikai tulajdonságait kellett hasznosítaniuk. A VELUX Cégcsoport ugyanis olyan természetes fénnyel kapcsolatos technológiai fejlesztéseket várt a pályázóktól, amelyek hátterét a fény közösségi terekben való funkcionális, kulturális vagy éppen spirituális felhasználási lehetőségei jelentették. Ezen túl a pályázóknak igazolniuk kellett azt is, hogy javaslatuk javítja a nagyvárosokban élők közérzetét, és hozzájárul az egészségesebb életkörülmények megteremtéséhez.



"Pályázatunk egyik célja, hogy megismertessük a hallgatókkal a napfény különböző alkalmazási területeit, és örömmel tapasztaljuk, hogy a természetes fénnyel való kapcsolatot évről évre új, még sosem látott megközelítésből mutatják be a pályázók" - mondta a pályamunkákról Per Arnold Andersen, a VELUX Cégcsoport képviselője, a zsűri elnöke.



A régiós nyertesek 2016. november 18-án Berlinben, az építészet legnagyobb nemzetközi eseményén, a World Achitecture Festival-on prezentálják pályamunkáikat, ahol a tét a VELUX Cégcsoport pályázatának fődíja lesz.







A VELUX Cégcsoportról


A VELUX Cégcsoport küldetése immár majdnem 75 éve, hogy jobb lakókörnyezetet teremtsen a tetőn keresztül érkező napfénnyel és friss levegővel. Termékprogramja tetőtéri ablakok és lapostetős házakra készült megoldások széles skáláját fedi le. A vállalat számos árnyékolót és távvezérlő elemeket is gyárt. A VELUX Cégcsoport a világ mintegy 40 országában képviselteti magát értékesítési vállalattal, 11 országban pedig termék-gyártás is folyik. Megközelítően 10.000 alkalmazottat foglalkoztat, és a VKR Holding A/S tulajdonát képezi. A VKR Holding A/S korlátolt felelősségű társaság, amely alapítványok és az alapító család 100%-os tulajdonában van. További részletek: www.velux.hu



2016.08.01.
VELUX GGL tetőtéri ablak

VELUX GGL tetőtéri ablak

termékjellemzők kiváló minőségű fenyő, három réteg színtelen ...

VELUX GPU tetőtéri ablak

VELUX GPU tetőtéri ablak

termékjellemzők magas minőségű, egybeöntött poliuretán bevonat ...

VELUX GGU tetőtéri ablak

VELUX GGU tetőtéri ablak

termékjellemzők   magas minőségű, egybeöntött poliuretán ...

Hirdetés
Velux hírek:


    Like all websites, eptar.hu uses cookies for better and safer operation.       More information